נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

נתפסת על נהיגה בשכרות? עשיתם בדיקת ינשוף (ע"י בדיקת נשיפה) ויצא בדיקה לא תקינה? אל חשש, יש מה לעשות! ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין המתמחה בדיני תעבורה, ובפרט בדיני נהיגה בשכרות, יכול להביא במקרים רבים לביטולו של האישום או לענישה קלה בגין העבירה.

נהיגה בשכרות – כמה מותר לשתות ולנהוג?

בישראל, העבירה נאכפת באמצעות בדיקת ינשוף או בדיקת דם. נהג אשר נמצאה בגופו כמות של 290 מיקרוגרם ומעלה של אלכוהול בליטר של אוויר נשוף, או מי שנמצאה בדמו רמת אלכוהול של מעל 50 מיליגרם ל100 מיליליטר דם, ייחשב על פי חוק כמי שנהג בשכרות.

לעניין זה נדגיש, כי כאשר מדובר על נהג חדש, אשר טרם מלאו לו 24 שנים, רמת האלכוהול המותרת נמוכה יותר באופן משמעותי.

אם נמצא הנהג כאשר בגופו 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר של אוויר נשוף ובדמו מעל 10 מיליגרם ל100 מיליליטר דם, הוא הינו בעיני החוק נהיגה בשכרות. משמעות הדבר היא כי נהגים צעירים השותים ולו כמות מזערית של אלכוהול טרם העלייה להגה, חשופים לאישום של נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

נהיגה בשכרות – עונש

על פי החוק היבש, הענישה הינה פסילת רישיון נהיגה לתקופה של שנתיים לפחות וכאשר הייתה הרשעה בעבירה זו בשנה שקדמה, הענישה עומדת על פסילה לארבע שנים.

אולם, הלכה למעשה, כאשר הנהג מיוצג על ידי עורך דין תעבורה ומנוסה, המומחה בתעבורה, עונש נהיגה בשכרות יכולה להסתכם בתוצאה אחרת לגמרי.

כך למשל, מקרה של הרשעה, יכול בית המשפט יכול להורות לנהג על תשלום של קנס כספי או לקבוע שלילת רישיון נהיגה לחודשים ספורים בלבד, הכל בהתאם לנסיבות המקרה.

הוגש נגדך כתב אישום? יש מה לעשות!

עורך דין ניר שלום הוא מבכירי עורכי הדין בארץ בתחום התעבורה, אשר ייצג לקוחות רבים באישום של נהיגה תחת השפעת אלכוהול. לעורך הדין ניסיון רב שנים והכרות מעמיקה עם כל הגורמים הרלוונטיים והוא בקיא היטב בכל הפסיקה העדכנית בתחום.

ברבים מן התיקים בהם טיפל, הצליח עורך דין ניר שלום לאתר פגמים בבדיקת השכרות ולהביא את רשות התביעה לסגת מכתב האישום.

בתיקים אחרים, הצליח עורך דין ניר שלום להביא לזיכוי הלקוח בבית המשפט וכאשר הדבר אינו מתאפשר בנסיבות המקרה, פועל הוא לגיבוש סדר טיעון מקל עם התביעה, כך שהנזק ללקוח מן העבירה הוא המזערי ביותר'.

טלפון:077-9976882  מייל: Nirshalomlaw@gmail.com 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
נושאי המאמר:
השאירו פרטים ואחזור אליכם
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן