תוכן עניינים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב״ד)

הוזמנתם לבדיקות במכון הרפואי? רישיון הנהיגה שלכם נפסל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים? יש מה לעשות! פנו אל עורך דין תעבורה אשר ייצג אתכם הן במסגרת המכון ואם צריך אף בוועדת הערר ויפעל להחזרת הרישיון.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – מה זה?

גוף זה הינו אחראי על הכשירות הרפואית לנהיגה ובסיטואציות שונות, הוא מזמן נהגים לערוך בדיקות רפואיות, אשר לעיתים קרובות, מסתיימות בהחלטת המכון לפסול את רישיון הנהיגה.

מתי פוסל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים את רישיון הנהיגה? למשל, כאשר נהגים מקבלים פסילות ארוכות בתיקי אלכוהול וסמים, עבר של סמים, דיווחים של בתי החולים ומשטרת ישראל, כאשר הוא סבור כי הנהג סובל מבעיה פסיכיאטרית אשר פוגעת בכשירותו לנהוג, בעיות רפואיות ועוד.

על מנת להימנע מפסילת הרישיון על ידי המכון, חשוב לפנות אל עורך דין מומחה בתחום התעבורה עם קבלת הזימון. עורך הדין יכין את הנהג לקראת הליך זה וזו יכולה במקרים רבים למנוע מראש את הפסילה. אם בכל זאת נתקבלה החלטה על , עורך הדין ייצג את הנהג מול ועדת הערר, שם יציג חוות דעת רפואית הסותרת את דעתו של המכון בדבר מצבו של הנהג ויביא להשבת רישיון הנהיגה.

אי התאמה אישיותית

סעיף סל בו משתמשים במכון כדי לפסול הגבה מאוד נהגים אשר נמדדים על-פי מבחן ארוך שמבוצע באמצעות מחשב ופגישה עם פסיכולוג מיד לאחר תום המבחן. חשוב לציין כי דווקא במקרה זה- אחוזי ההצלחה בוועדת הערר גבוהים מאוד.

ליווי משפטי של עורך דין לתעבורה

הנחת המוצא של נהגים רבים היא כי באפשרותם להתנהל באופן עצמאי מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אך המציאות מלמדת כי ללא ליווי משפטי, קשה מאוד להימנע מפסילת הרישיון. על מנת לסתור את טענות המכון ולהציג תמונה נכונה ומדויקת של מצבו הרפואי של הנהג, נדרש ידע משפטי, ניסיון והכרות עם התנהלות המכון.

המייצג מזה שנים רבות נהגים בהליכים מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. בזכות הכרתו המעמיקה עם הגורמים השונים ושיתופי הפעולה שיצר עם מיטב המומחים הרפואיים, מצליח עורך דין שלום למנוע במקרים רבים את פסילת הרישיון של הנהגים הפונים אליו.

כמו כן, עורך דין ניר שלום מייצג נהגים בוועדת הערר ומביא במקרים רבים לשינוי ההחלטה והשבת רישיונו של הנהג. מלבד ניסיונו המקצועי עתיר השנים, לעורך דין ניר שלום תואר של בוחן תאונות דרכים, המקנה לו ידע מקצועי ייחודי בתחום התעבורה והבנה מעמיקה באופן התנהלותו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. על כן, מעניק עורך דין ניר שלום טיפול מהיר ויעיל בהליכים השונים מול המכון, החל מהזימון הראשוני ועד לוועדת הערר. 

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד)
שאלות ותשובות

במידה ונדרשת לבדיקת סמים לאחר המבחן או השיחה עם הפסיכולוג צריך לבצע 3 בדיקות שתן ואלו בהתראה של שבועיים במרכזים שנקבעו ע״י המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. ישנם פעמים שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים מבקש בדיקת שתן במקום.

אירוע אפלפטי קבוע – פרכוס או אפלפסיה הינו אירוע שיכול לפגע בכושר הנהיגה של הנהג ולכן הרופא מחוייב לדווח על כך למכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

אם יש בעברך עבירת סמים כל שהיא, יתכן ותצטרך להדרש לבדיקת שתן. אם אין בעברך עבירת סמים הסיכוי הינו נמוך. הבדיקה מבוצעת במכון הרפואי לבטיחות בדרכים או במרכזים שהמכון הרפואי יפנה אליהם

לפני שנגשיםלמכון הרפואי לבטיחות בדרכים חשוב מאוד להיוועץ עם עורך דין תעבורה שיוכל לומר לך היכן אתה עומד ביחס לסיכויים ואיזה מסמכים רצוי להגיש

עבירת נהיה תחת השפעת סמים בהחלט ישנו סיכוי כי תוזמן למכון הרפואי לבטיחות בדרכים. אך משם ועד שלילת רישיון הדרך ארוכה. חשוב לדעת איך להתנהל מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כן, היו מקרים גבוליים אשר אין חובה לרופא לדווח למכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

רכב פרטי- חצי שנה מההתקף, רכב עד 12 טון – 5 שנים מההתקף, רישיון D – יבדק התיק והנסיבות

יש לפנות למכון הרפואי לבטיחות בדרכים חודשיים לפני סיום השנה עם בקשה לקבל את הרישיון בחזרה, בנוסף להכין חוו״ד עדכנית מהנוירולוג הכוללת בדיקת E.E.G. לפני שליחת החומרים מומלץ להתייעץ עם עורך דין מוחה בתחום שיסביר האם על סמך הנתונים יהיה ניתן לקבל את הרישיון

הרישיון אינו חוזר באופן אוטומטי, חודשיים לפני סיום השנה צריך להכיש למכון הרפואי לבטיחות בדרכים בקשה עם צרוף מסמכים רפואיים המאשרים את קבלת הרישיון. גם אז, הרישיון נהיגה מוטל בבדיקה ע״י המכון הרפואי לבטיחות בדרכים והתשובה לבקשה תשלח בדואר.

נתפסת ע״י שוטר? זומנת לבדיקה במכון? רישיונך כבר נפסל ומעוניין להחזירו? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי.

טלפון: 077-9976882

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com 

צור קשר

מאמרים אחרונים

עורך דין לדיני תעבורה

עורך דין לדיני תעבורה

במה עוסק עורך דין לדיני תעבורה? בכל סוגיה משפטית הנוגעת לדיני התעבורה, הנכם זקוקים לייצוג של עורך דין לדיני תעבורה המתמחה בענף זה מזה שנים

קרא עוד »
דילוג לתוכן